Letenky do Boloně z Prahy za 1196 Kč

Jedno z nejkrásnějších italských měst nabízí kouzelné památky, pohodovou atmosféru a jedinečné gastronomické zážitky. Letenky do Boloně z Prahy nyní za 1196 Kč.

V ceně letenky je malé příruční zavazadlo. Za příplatek si můžete sebou vzít i klasické příruční zavazadlo o rozměrech 55x40x20 cm do 10 kg.

Bologna je zejména město mladých, takže o zábavu a pestrý noční život nebude nouze. Nejvíce vyhledávaným místem je ulice Via Zamboni, která je k večeři plná studentů a také turistů. V Boloni se nachází nejstarší univerzita na světě, kde studoval i známý Umberto Eco.

Pokud na ulici uslyšíte "La rossa", "La Dotta" nebo "La grassa" věřte, že se ve všech případech jedná o Bolognu. V Itálii je totiž známa hned pod třemi jmény. La rossa (červená) je přezdívaná pro své typické červené budovy. La Dotta (vzdělaná) zase pro nejstarší univerzitu a "la grassa" (tlustá), protože je známá jako hlavní město gastronomie.

Bolognu protkává až 35 km arkád, které vás provedou větší částí města. Nemusíte se tak obávat deště, před kterým vás arkády skryjí.

Mezi významné symboly Bologne patří středověké věže Due Torri, které jsou přezdívané Asinelli a Grisanda. Z věží je nádherný výhled na celé město a okolí.

Letenky do Boloně z Prahy a zpět najdete zde:

letenky bologna