Letenky do Bruselu z Prahy za 1008 Kč

Zažijte kouzelný eurovíkend v Bruselu. Ochutnejte pravou belgickou čokoládu, projděte se úchvatným náměstím Grand Place a vychutnejte si atmosféru "hlavního města Evropy". Letenky do Bruselu s odletem z Prahy nyní za 1008 Kč.

Brusel je jedinečné město, které je zejména kulturním a politickým centrem. Neoficiální se přezdívá "hlavní město Evropy", protože zde má sídlo NATO a významné instituce Evropské unie. Je to mezinárodní město, které tvoří pestrá kombinace jazyků a národností. Svědčí o tom i samotný název města, který má hned čtyři podoby - Bruxelles, Brussel, Brussels nebo Brüssel.

Brusel je plný zeleně, městských parků, historických památek a také luxusních obchodů. Mluví se o něm také jako o "menší sestře Paříže".

Prohlídku Bruselu můžete začít na náměstí Grande Place, které je údajně nejkrásnějším náměstím Evropy a najdete ho také na seznamu světového dědictví UNESCO. Nacházejí se zde nádherné domy a dominantou náměstí je zachovalá radnice v gotickém stylu. Na její věži se hrdě tyčí socha Michaela, který je patronem Bruselu.

Věděli jste, že v Bruselu se nachází nejstarší nákupní pasáž v Evropě? Galeries Royales Saint-Hubert nabízí množství obchůdků a typických belgických produktů. Za vidění stojí i katedrála sv. Michala a sv. Gudule, královský palác nebo opera.

Určitě se nezapomeňte vyfotit u nejznámější atrakci Bruselu, kterou je čůrající chlapec - Manneken pis. Socha se nachází v nenápadné uličce a je součástí fontány.

Brusel je také domovem té nejkvalitnější čokolády a vyzkoušejte úžasné waffle, které zde připravují.

Letenky do Bruselu z Prahy nájdete tu:

letenky brusel