Letenky do New Yorku z Prahy za 10490 Kč

Projděte se zimním Central Parkem a zažijte úžasnou atmosféru New Yorku. Letenky do října 2018 jsou v nabídce za 10490 Kč.

New York, nebo "Velké jablko", patří k velmi oblíbeným turistickým destinacím, zvláště tehdy, když jsou v nabídce letenky za výhodné ceny.

New York je velkolepý, multikulturní a je světovým centrem finančnictví a obchodu. Rozprostírá se na východě USA při ústí řeky Hudson a Atlantického oceánu. Člení se na 5 částí, které netřeba zvlášť představovat - Bronx, Brooklyn, Manhattan, Queens a State Island. Potkáte zde národnosti, kultury a náboženství ze všech koutů světa. V New Yorku se mluví přibližně 180 jazyky a až 40% obyvatel je narozených mimo Spojených států.

Počasí v New Yorku

New York má horké léto a studené zimy. Průměrná teplota se v létě pohybuje okolo 32 stupňů a teplota moře je kolem 23 stupňů.

Co vidět v New Yorku

Přestože New York je velký, stihnete zažít hodně již za jeden den. Nejznámější místa New Yorku znají i ti, kteří ho nikdy nenavštívili. Manhattan, Central Park, Times Square, Empire State Building, Broadway, Socha svobody se pravidelně objevují v amerických filmech nebo seriálech.

Central Park představuje malou oázu klidu uprostřed rušného velkoměsta. Je vyhledávaným místem odpočinku a sportu místních obyvatel ale i turistů. Upravené trávníky, vodní nádrže a stromy jsou jako stvořené pro relax. Svou rozlohou je dokonce větší než celé Monako.

Pohled na New York a manhattanské mrakodrapy z ptačí perspektivy si můžete dopřát z Empire State Building.

Kousek odtud, na dolním Manhattanu, je místo, které zažilo obrovský úspěch i pád, Wall Street. Sídlo bank, finančníků a burzy je nejvýznamnějším finančním centrem.

Na slavné 5th Avenue najdete nablýskané obchůdky těch nejluxusnějších značek. Centrem všeho dění je Times Square, který je nejpopulárnějším náměstím a jeden z hlavních symbolů New Yorku. Podle statistik jde také o nejnavštěvovanější atrakci světa, kterou ročně navštíví více než 39 milionů návštěvníků. Times Square představuje společenské centrum New Yorku, kde se nacházejí divadla, koncertní haly, luxusní hotely, nadnárodní společnosti a samozřejmě obchody. Najdete zde i známé Muzeum voskových figurín Madame Tussauds. Náměstí je vysvietené Megaboardy a neonovými reklamami. Každý rok se zde také konají oslavy příchodu Nového roku.

Doprava v New Yorku

Na toulky po New Yorku si určitě nezapomeňte přibalit pohodlnou obuv. Prozkoumat Velké jablko po vlastních dá zabrat. Najrýchlešjí způsoby přepravy jsou metrem. MetroCard koupíte od 2 do 80 USD. Autobusy raději vynechte, jsou extrémně pomalé a většinou stojí v zácpách. Na každém kroku narazíte i na taxi. Cenu si však raději domluvte předem, protože jak to už ve velkých městech bývá, taxikáři mají "speciální ceník" zvlášť pro turisty.

Letenky do New Yorku z Prahy naleznete zde:

letenky New York