Bologna s letenkami za 553 Kč

Bologna má šikmou věž jako Pisa, vodní kanály jako Benátky a méně turistů než Florencie. Navštivte hlavní město gastronomie. V nabídce jsou letenky jen za 553 Kč.

Italská Bologna je nádherné město, které má osobité kouzlo. Symbolem města jsou středověké věže Asinelli a Grisanda, které dodávají městu šarmantní vzhled. Věže dokonce posloužily jako inspirace při stavbě slavných dvojčat v New Yorku.

Bologna je známá vynikající kuchyní a stala se kolébkou mnoha kulinářských specialit. Boloňské špagety si tu však neptejte. Boloňské špagety nejenže nepocházejí z Boloně, ale dokonce ani z Itálie. Pro místní je zvláštní, že jsou proslulí po celém světě jídlem, které ani není jejich. Ve skutečnosti je u nich populární omáčka, která se nazývá ragú. Často je označována jako ragú alla bolognese, protože pochází z oblasti Emilia Romagna, kde se nachází také Bologna.

Bolognu nejlépe poznáte v její uličkách, kde se to hemží studenty, umělci a turisty. V Boloni se navíc nemusíte bát nepříznivého počasí, protože více než 35 km uliček se nachází pod historickým arkádami.

Letenky do Boloně z Prahy a zpět najdete zde:

letenky bologna