Nejkrásnější pláže v Lisabonu

V okolí Lisabonu se nachází množství krásných pláži. I když voda není taková teplá jako na jihu země, můžete se těšit na krásnou přírodu a nabídku skvělých služeb a vodních sportů.

Praia do Carcavelos

Tato poměrně malá pláž leží asi 23 kilometrů od Lisabonu a je snadno dostupná přímo z vlakového nádraží ve městě, stačí nastoupit směr Cascais. Pláž nabízí zlatavý písek, křišťálově čistou vodu, kavárny a restaurace. Je vhodná pro rodiny s dětmi, ale i ty, kteří mají rádi vodní sporty.

Costa da Caparica

Costa da Caparica leží jižně od Lisabonu. Najdete zde průzračné vody a občas i obrovské vlny. Je to skvělé místo na zábavu a žije to tu už od časných ranních hodin.

Portinho da Arrábida 

Tato pláž se nachází v národním parku Serra da Arrábida a je známá azurovými vodami a bílým pískem. Z Lisabonu se sem dostanete jednoduše autobusem. Nezapomeňte si foťák a košík na piknik, protože Portinho da Arrábida je známá jako jedna z nejkrásnějších pláží v Portugalsku.

Sesimbra (Praia do Ouro a Praia da Califórnia)

Stejně i v městečku Sesimbra narazíte na krásné pláže, kde si můžete rozložit plážovou osušku. V nabídce jsou rovnou dvě pláže a to Praia do Ouro a Praia da Calirórnia. Najdete zde úžasné místo na relax a koupání v moři. Nezapomeňte vyzkoušet mořské plody v místní restauraci, protože Sesimbra je známá zejména díky rybolovu.

Guincho

Hledáte větší vlny a pěknou přírodu? V tom případě je pláž Guincho pro vás to pravé. Nachází se v Národním parku Sintra a je to ideální místo pro vodní sporty. Během návštěvy můžete prozkoumat i městečko Sintra, které je jedna z nejzajímavějších pohádkových destinací v Portugalsku.

Troia

Můžete si udělat výlet a navštívit poloostrov Troia, který nabízí 18 kilometrů nádherných pláží s nedotčenou přírodou. Na poloostrov se můžete dostat trajektem ze Setúbalu.

Tamariz

Pláž Tamariz se nachází v letovisku Estoril a nabízí klidné vody a pláže se zlatavým pískem. Najdete zde také mnoho restaurací, obchodů a barů. Pláž se nachází asi 30 km od Lisabonu a víkendech zde bývá opravdu rušno.