Památky, které musíte v Paříži navštívit

V Paříži je množství památek. Zde vám nabízíme stručný přehled těch nejznámějších z nich.

Eiffelova věž

V roce 1889 se začalo s výstavbou této dominanty Paříže. Je vysoká 342 metrů a její nejvyšší vrch vám nabídne výhled až na 70 kilometrů vzdálenou krajinu.

Notre-Dame 

Katedrálu Notre-Dame ročně navštíví tisíce turistů. Jde o pompézní katedrálu v gotickém stylu, která byla postavena v 14. století. Tato stavba je přitažlivá díky její exteriéru, ale i uvnitř najdete zajímavé historické kousky.

Louvre 

Louvre se proslavil nejvzácnějšími uměleckými sbírkami na světě, mezi nimiž nechybí ani slavná Mona Lisa, ale i mnoho dalších mistrovských děl.

Versailleské zahrady

Versailleské zahrady jsou úžasným místem, kde se můžete kochat výbornou zahradní architekturou, kterou navrhl architekt Le Nôtre. Uvidíte zde krásné terasy, fontány a sochy.

Pantheon 

Pantheon je Národní chrám, ve kterém se nachází krypta, kde jsou uloženy nejznámější osobnosti z Francie.

Vítězný oblouk

Vítězný oblouk je jeden ze tří oblouků, které se v Paříži nacházejí. Dal ho postavit Napoleon na oslavu jeho vítězných bitev. Nachází se ve středu nejznámějšího kruhového objezdu ve městě.

Náměstí Bastilly

Toto náměstí se stalo nejvýznamnějším právě kvůli baště, která se zde nacházela. Ta se kdysi využívala jako vězení. Byla však na konci 18. století zničena, ale její půdorys na náměstí najdeme i dnes.

Opera Garnier 

Jde o velkolepé divadlo, které dal postavit Napoleon III. Tato stavba svou velikostí zastínila i divadlo La Scala v Miláně.