Porto, nejkrásnější město Portugalska

Chcete-li co nejlépe poznat Portugalsko, udělejte si výlet do Porta. Zpáteční letenky přes nízkonákladovou společnost Ryanair vás vyjdou například z Berlína kolem 1800 Kč.

Porto je druhé největší město Portugalska a často přezdívané i jako město mostů, vína a korků. Je půvabné, útulné a nabízí dokonalý estetický zážitek. Mnozí o něm hovoří jako o nejkrásnějším městě Portugalska, které vás chytí za srdce, přesto Porto stále patří k méně objeveným turistickým destinacím. Má to i své výhody, při návštěvě Porta se nemusíte prodírat v houfech turistů jak je to v jiných evropských městech.

Porto má značně kopcovitý reliéf a při jeho objevování se musíte připravit na to, že dáte zabrat svým nohám. První kroky turistů směřují do historického centra - Ribeira, které je zapsáno na seznamu UNESCO. Během procházky promenádou si můžete vychutnat dokonalý pohled na město a jeho staré barevné domky.

Dominantou Porta jsou jeho mosty, kterých tu je dohromady šest. Nejznámější mosty jsou Ponta Maria Pia, na jehož výstavbě se podílel Gustav Eiffel a Ponte Dom Luís I. pod mosty protéká řeka Douro a právě v Portu ústí do Atlantiku.

Pokud se rozhodnete ubytovat přímo v centru, většinu zajímavých míst budete mít přímo na dosah. Přesto byste si měli vyzkoušet přepravu tradičními tramvajemi, kterými se proslavilo hlavně San Francisco, ale které původně pocházejí právě z Porta.

Jednou z nejstarších staveb v Portu je katedrála Sé do Porto, která pochází z 12. století. Stojí na kopci a nabízí úžasný výhled na město. Další skvělý výhled si můžete dopřát z věže Torre dos Clérigos, která je vysoká 75,6 metrů a na její vrchol musíte zdolat přibližně 240 schodů

Porto je zážitkem nejen estetickým a historickým, ale i gastronomickým. Jídlo je zde opravdu vynikající a každý milovník dobrého jídla si tu přijde na své.

Porto nejvíc proslavilo portské víno, které se vyváželo zejména do Velké Británie. Spolu s korkem patří stále mezi nejdůležitější vyvážející komodity.

Porto