Tenerife

Ostrov Tenerife je nejzelenější ostrov z Kanárských ostrovů. Na ostrově je celoročně příjemné klima, proto má přezdívku "ostrov věčného jara". Na ostrově se můžete kochat překrásnou přírodou, lesy, banánovými plantážemi, exotickými plážemi a celkově země vulkanického původu.

Pláže  

Jelikož je ostrov sopečného původu, písek na plážích je většinou tmavý. Výjimkou jsou některé pláže, na které se dováží světlý jemný bílý písek až ze Sahary. Jedním takovým místem je Playa de las Americas, které se nachází na jihu Tenerife. Pokud rádi surfujete, na své si přijdete na pláži El Medano, na níž vládnou divoké větry.

Příroda

Na ostrově se nachází největší národní park Španělska - Teide. Zabírá téměř 14 000 hektarů. Národní park je ideální na procházky, náročné výstupy ale i celodenní túry. Najdete zde několik turistických tras, které jsou barevně vyznačeny podle náročnosti.

Najdeme zde i nejvyšší vrch Španělska - Pico de Teide. Dosahuje výšky 3718 metrů nad mořem. Díky vulkanickému původu této hory, uvidíte na vlastní oči vytékat žhavou lávu.

Dalším zajímavým místem na Pico de Teide je mezinárodní astronomická observatoř. Toto místo je zpřístupněno veřejnosti a během prohlídky vám vědci velmi rádi ukáží zářící hvězdnou oblohu.

Pokud se rozhodnete tento vrch navštívit, nemusíte se bát náročného výstupu. Až na vrchol jde lanovka. Během cesty můžete sledovat změny země v závislosti na nadmořské výšky.

akční letenky Tenerife