Rathaus Altona

V Hamgurgu je čtrnáct okresů a každý z nich má svou radnici. Tato radnice se nachází v okrese Altona. Obklopuje ji krásné prostředí, nedaleko řeky Labe.

Budova radnice byla postavena ve wilhelmínskom stylu, byla poprvé realizována jako klasická budova architekta Emilia Brandta. V letech 1898 až 1938 sloužila pro potřeby městské správy. Sestavila se v ní kolegiální síň pro setkání zastupitelstva v severním křídle a služební byt pro starostu ve východním křídle.

Kolektivní sál byla ozdobena v roce 1900 několika obrazy umělce Ludwiga Dettmana, které se týkají historie Altona. Později ji přestavěli do neoklasického stylu. Díky zákonu o rozšíření Hamburgu o ekonomicky důležité oblasti z roku 1937 byla Altona začleněna do města Hamburk a ztratila svou nezávislost. Na začátku plnila prvotní funkci hlavního nádraží, tehdy ještě samostatného města Altona. Dnes již slouží jako radnice v okrese Altona. Konají se v ní různé výstavy fotografií či obrazů. V létě se zde pořádá letní kino pod širým nebem.

Před budovou je umístěno pět obrovských soch. Uprostřed se nachází socha císaře Wilhelma I. Budovu obklopuje bohatá zeleň. Oproti budově radnice se nachází také divadlo Altona.