Přístav a Pier Head

Nejvyhledávanějším místem v Liverpoolu je pobřeží a přístavem, které bylo v roce 2004 přidáno na Seznam světového dědictví UNESCO.

Přístav

Za prohlídku stojí nejznámější dok. Který se jmenuje Albertův dok. Je první stavbou z litiny, kamenů a cihel, které byla vybudována ve Velké Británii. Je to také první dok postavený z nehořlavého materiálu.

V 80. letech 20. století byl přístav kompletně zrekonstruován a právě v jeho okolí najdete nejvíce chráněných staveb Anglie.

Sídlí zde i několik významných muzeí. Mezi ně patří například Merseyside Maritime Museum, Muzeum Liverpoolu nebo Tate Liverpool. Nachází se zde i nově otevřené muzeum otroctví, International Slavery Museum, které je však jen pro silné povahy. Za prohlídku stojí i skladiště z roku 1901 - Stanley Dock Tobacco Warehouse.

Pier Head 

Pier Head je velmi vyhledávanou částí města. Nacházejí se zde nejvýznamnější Livepoolske budovy, které pocházejí z doby největšího rozmachu města: Royal Liver Building, Cunard Building a Port of Liverpool Building.

Budovu Royal Liver Building zdobí 5,5 metru vysoká socha měděného orla Liver Bird, který je dnes symbolem města a ochraňuje ho před vším zlem. Lidé věří, že kdyby odletěl, město by postihla katastrofa. I proto ho místní obyvatelé raději přivázali. Na věži této budovy uvidíte největší hodiny na zemi. Jsou dokonce větší než ty, které jsou umístěny v londýnském Big Bene.

akční letenky liverpool