Zajímavá místa Korfu

Ostrov Korfu není velmi velký, zabírá necelých 600 km2. Díky jeho tvaru se zde nachází 217 kilometrů pobřeží s velkým množstvím pláži. Ty nejkrásnější najdete na severu až severozápadě ostrova.

Mezi obdivuhodné místa patří zátoka Agios Georgios. Má neuvěřitelně dokonalý půlkruhový tvar. Mezi další krásné místy jsou útesy v obci Peroulades nebo divoké skály na míse Drastis, který se nachází na severozápadním okraji ostrova.

Kousek odtud najdete mezi skalami město Sidari. Právě tam se nachází jedna z nejkrásnějších pláží na ostrově. Přes léto zde najdete velmi mnoho turistů, protože je známá ještě jednou zajímavostí. V pobřežních skalách najdete různé malé jeskyně a průplavy. Jedním z nich je Canal d'Amour tzv. Kanál lásky, který je podle legendy zázračný. Každá žena, která se odváží jím proplout, získá srdce milovaného muže.

Pokud budeme pokračovat dále na východ od Sidari, narazíme na letovisko Roda, kde se nachází jedna z nejdelších pláži. Je vhodná zejména pro rodiny s dětmi, protože vstup do moře je na rozdíl od jiných pláží velmi mírný.

Dále můžete zavítat do bývalé rybářské vesničky Kassiopi, z níž uvidíte až na evropskou pevninu. Uvidíte však pevninu Albánie.

letenky korfu