Heraklion

V roce 1549 byla postavena dominanta města Heraklion. Jde o benátskou pevnost, která sloužila na ochranu před napadáním Turků. Dnes se zde konají koncerty a různé divadelní představení.

Ve městě je několik kostelů, mezi nejvýznamnější patří kostel sv. Tita. Jeho název dostal podle prvního krétského biskupa. Během turecké okupace se kostel využíval jako mešita, ale během zemětřesení v roce 1856 byla tato stavba zničena. Současný kostel byl postaven v roce 1925.

Dalším zajímavým historické stavby patří benátská lodžie z roku 1627, která se dnes využívá jako radnice. Centrální místo společenského života města se nachází na náměstí Platia Venizelou.

Turisty nejvíce láká Archeologické muzeum, Kretikon Museion. Jeho exponáty a sbírky minojské kultury jsou nejrozsáhlejší na světě. Toto muzeum svými exponáty konkuruje dokonce i Národnímu muzeum v Aténách. Najdete zde různé nálezy, které jsou uspořádány v 16 síních. Pokud si chcete udělat důkladnou prohlídku, vyhraďte si na to celý den. Do muzea se velmi snadno dostanete i veřejnou dopravou, protože nedaleko muzea se nachází zastávka autobusu.

V kostele na náměstí sv. Kateřiny se nachází Muzeum sakrálního umění. Zde uvidíte jedinečné sbírky maleb. Na témže náměstí najdete Historické muzeum, které vám představí sbírky lidového umění a sbírky z bojů o Krétu.

letenky heraklion