O Brémách

Brémy jsou kouzelným městečkem na severozápadě Německa. Město leží na řece Weser a je známé svým přístavem. Velkou výhodou tohoto města je, že se člověk dostane téměř všude po vlastních.

Získalo také pojmenování "schön klein", v překladu malé pěkné město. Náměstí Brém se řadí mezi jedno z nejkrásnějších náměstí v Evropě. Krásně zachovalé fasády budov, vypadají jako zdobené zlatem, jiné dominují v počtech soch. Menší domky dávají do pozornosti minulost města. Zakladatelem Brém byl v 8. století Karel Veliký. Brémy se zasloužili i o pojmenování "Řím Severu" protože se staly centrem šíření křesťanství.

K nejznámějším symbolem Brém patří hudebníci nazýváni Bremen Stadtmusikanten. Jsou to postavy z pohádky bratrů Grimmů. Někteří lidé by si možná pod takovým názvem představili nafintěný orchestr muzikantů. No realita je však jiná. Socha má takovou podobiznu, dole je postaven osel, na jeho zádech stojí pes, na psovi kočka a na vrchu je kohout. Tato legenda se váže na děj jedné z pohádek bratrů Grimmů. Socha si získala takovou oblibu, že na somárových nohách jsou vidět seprané místa z lidských rukou.

Dalším známým symbolem města je socha Rolanda. Postava tohoto rytíře, který miluje svobodu je vysoká 13 metrů a je nejvyšší sochou v Německu.