Nürnberger Burg

Při návštěvě Norimberku si rozhodně nemůžete nechat ujít návštěvu norimberského hradu. Jedná se o dvojitý hrad a skládá se z Kaiserburg a Burggrafenburgu. Patří k symbolům Norimberku.

Na skalnatém kopci v severní části Altstadt stojí norimberský hrad. První zmínka o něm se mapuje z roku 1050. Hrad je složen ze tří částí podle období vzniku. Kaiserburg je označení pro západní část. Na předním nádvoří tohoto císařského hradu se nachází budova s sedmačtyřicet metrů hlubokou studnou, zvanou Tiefer Brunnen a hranatou věží Heidenturm, uvnitř níž jsou umístěny dvě románské kaple nad sebou.

Nejstarší, a také střední část hradu se nazývá purkrabský hrad. K němu patří i pětibokým věž, která je propojena s budovou císařských stájí. Sloužila i jako obranná věž v původním hradě. Kaiserstallung tedy císařské stáje z 15. století patří k městské části hradu. V současnosti slouží jako mládežnické zařízení a po poslední rekonstrukci má více než 93 pokojů.

Zajímavostí je i podzemí hradu, ve kterém se nachází mnoho středověkých sklípků s obloukovými stropy a tajné podzemní chodby.