Jižní strana Dublinu

Jižní strana je bohatší než ta severní.

Opěrným bodem prohlídky je nejstarší irská univerzita, Trinity College. Studovali na ní významní lidé, jako například Jonathan Swift, Oscar Wilde nebo Samuel Beckett. Další zajímavostí univerzity je, že se v ní nachází prastará harfa, která kdysi patřila Brian Bóruma.

V Trinity College se pořádají populární naučné výstavy v místní Vědecké galerii, do kterých máte vstup zdarma. Pokud si chcete příjemně odpočinout od ruchu města, můžete si sednout do univerzitního parku.

Na jižní straně se nachází známá Grafton Street. Jde o nákupní ulici s velmi dobrou atmosférou, kterou vytvářejí místní pouliční umělci. Na konci ulice najdete městský park - St. Stephen 's Green. Zajímavostí je, že do roku 1877 nebyl zpřístupněn veřejnosti, ale právě v tomto roce se podařilo zrušit toto omezení právníkovi Arthurovi Guinesseovi.

V blízkosti náměstí se nachází archeologická a přírodovědecká část Národního muzea, Národní knihovna a Národní galerie.

Významné architektonické budovy najdete směrem na západ od Trinity. Mezi nejznámější patří budova bývalého parlamentu, Centrální banka, Dublinský hrad, radnice, která pochází z 18. století a známý Christ Church.

Vedle Christ Church je budova Dublinia, kde můžete vidět výstavu vikingské kultury a středověkého Dublinu. V okolí se nachází i katedrála sv. Patrika, která je poslední stanicí každoročního průvodu během oslav sv. Patrika.