Cabo da Roca

Nejzápadnější cíp Evropy se nazývá Cabo da Roca a nachází se asi 25 km od Lisabonu v přírodním parku Sierra de Sintra. Mys je tvořen strmým útesem, do kterého šlehá vítr a vlny Atlantiku. Magické místo, které je přitažlivé a dramatické zároveň.

V Cabo da Roca se ocitnete na útesu 60 metrů vysoko nad oceánem. Nic jiného tu není, jen nekonečný oceán, hučící vlny narážející do skal a vítr hrající se s vašimi vlasy. A to přesně stačí k tomu, abyste se zde cítili doslova úžasně a nechali se na malou chvilku unášet výjimečnou atmosférou tohoto místa.

Básník Luis Camões říkal, že je to místo, kde končí zem a začíná moře. Nedaleko se nachází maják, který pochází z roku 1772, kdy byl tento bod důležitý pro navigaci na moři. Historické záznamy naznačují, že v 17. století zde stála pevnost Cabo da Roca, která střežila vstup do lisabonského přístavu a tvořila obrannou linii podél pobřeží.

Ještě ve středověku se lidé domnívali, že nejzápadnější bod Evropy je mys Cabo de Sao Vincente. Ten se nachází o něco východněji.

Cestou do Lisabnou můžete navštívit pobřeží jižně od Cabo da Roca. Nachází se zde pláž Guincho, která je slavná díky svým ideálním podmínkám pro surfování, windsurfing a kitesurfing. Pokud to není nic pro vás, můžete si alespoň posedět na pláži nebo navštívit některou z místních restaurací.