Hrad Castelo de Sao George

Impozantní Hrad sv. Jiřího dominuje na jednom z lisabonských kopců a kromě toho, že nabízí úžasný výhled na město, zavede vás do portugalské historie.

Lisabon je město kopců a nabízí řadu míst, ze kterých budete mít dechberoucí výhled na jeho krásy. Jedna z nejlepších vyhlídek je právě z Hradu sv. Jiřího, který je dominantou města. Hrad se tyčí na kopci vysokém 110 metrů a jeho zdi pamatují fascinující historii tohoto města.

Počátky hradu sahají do 5. století, kdy zde Vizigóti postavili malou pevnost. Těch později vystřídaly Mauri, kteří v té době ovládali Portugalsko. Dali postavit hradby a obývali pevnost až do 12. století, dokud byli vyhnáni křižáckými vojsky. Hrad se později stal majetkem a sídlem portugalských králů. Odehrávaly se na něm takové významné události, jako bylo přivítání mořeplavce Vasca da Gamy po jeho první plavbě z Indie. Král Manuel I. se rozhodl postavit nové sídlo, honosný palác, který však byl zničen v roce 1755 během zemětřesení. Na jeho místě dnes stojí náměstí Praca do Comércio.

K novému životu se hrad probudil až po roce 1938, kdy prošel rozsáhlou rekonstrukcí. Teprve nedávno byl hradní komplex kompletně zrekonstruován a zpřístupněn veřejnosti.

Během návštěvy hradu máte možnost prohlédnout si archeologické nálezy v místním muzeu nebo multimediální projekci s názvem Olisipónia, která vás zavede do lisabonské historie.

Hrad Castelo de Sao George Lisabon