Památky v Berlíně zdarma? Žádný problém

Pokud máte omezený rozpočet, v Berlíně můžete některé krásná místa a památky navštívit i bezplatně. V tomto článku se dočtete o několika místech, kde peníze nepotřebujete.

Kopula Reichstag  

Reichstag je sídlem německého parlamentu, ze kterého se můžete bezplatně vyvést na jeho terasu. Naskytne se vám výborný pohled na celé město. K dispozici máte zdarma i audioprůvodce, který vám řekne pár zajímavostí o budově, parlamentu a jeho okolí. Pokud nechcete dlouho čekat, prohlídku si můžete rezervovat i dopředu.

East Side Gallery 

East Side Gallery je památník, který je označen za nejdelší zachovanou část Berlínské zdi. Po jeho pádu tuto část více než 100 umělců z celého světa přeměnilo na galerii pod širým nebem.

Památník Holocaustu

Tento památník patří až 6 milionům židovských obětí Holocaustu. Je postaven z více než než 2000 betonových bloků. Toto místo má nezapomenutelnou silnou atmosféru.

Tiergarten 

Tiergarten je park, který se nachází v centru města. Najdete tam spoustu jezírek a romantických zákoutí. Přes léto je tento park centrem schůzek místních obyvatel, kteří se tu opalují, popíjejí pivo a užívají piknik.

Brandenburská brána 

Brandenburská brána během studené války stála za Berlínskou zdí a představovala symbol rozdělené země. Na jejím vrcholu můžete vidět majestátní sochu bohyně vítězství, která se nese v kočáře. Dnes je tato brána symbolem německého sjednocení.

Koncert vážné hudby zdarma

Berlínská filharmonie každý úterý přesně o 13:00 organizuje bezplatný koncert vážné hudby. Rovněž i studenti Hochschule für Musik Hanns Eisler několikrát za týden předvádějí jejich umění na bezplatných vystoupeních. Pokud si chcete hudbu poslechnout bezplatně večer, ve městě najdete mnoho jazzových podniků ale i takových, v nichž uvidíte rockové koncerty.

Berlínská katedrála

Berlínská katedrála je monumentální stavba, která je postavena v italském renesančním slohu. Pokud se chcete kochat její interiérem, bezplatně ji můžete navštívit během mše.