Co musíte vidět v Madridu

V Madridu se nacházejí rozmanité architektonické skvosty, ale i moderní budovy a parky. V tomto článku se dozvíte více o nejznámějších místech ve městě.

Královský palác

Jde o obrovský palác, který je nejrozlehlejší v celé západní Evropě. Má více než 3418 místností a zabírá více než 135 000 m2. Dnes je oficiálním sídlem španělského krále, v němž se nacházejí pozoruhodné historické sbírky hudebních nástrojů, porcelánu, hodin a dalších různých předmětů.

Chrám Debod 

Tento chrám je starý více než 2000 let. Jde o egyptské umění, které se kdysi nacházelo na Nilu a bylo přemístěno do Španělska, kde bylo důkladně zrekonstruované.

Plaza Espaňa 

Plaza Espaňa je největší a nejpopulárnější náměstí v Madridu. Na jednom z jeho konců naleznete nejrušnější ulici ve městě - Gran Via. Náměstí dominuje socha Miguela de Cervantese Y Saavedra a fontána a nacházejí se na něm i mrakodrapy.

Valle de los Caídos 

Valle de los Caidos je údolí, které dal vybudovat Franco pro lidi, kteří zahynuli při během občanské války. Tento komplex stavěly Francovi republikánští vězňové. Nacházejí se zde dva monumenty - bazilika, která je vytesaná do skály a velký kamenný kříž.

Plaza Mayor 

Plaza Mayor je jedno z nejvýznamnějších náměstí v Madridu. Na náměstí se nachází mnoho památek a parků. Ve středověku se zde nacházel trh, konaly se zde býčí zápasy, popravy a korunovace. Budovy na náměstí se začaly stavět až v roce 1617 za vlády Filipa III. Právě jeho sochu na tomto náměstí uvidíte.

Chrám Debod Madrid