Nejznámější památky v Belfastu

Poznejte nejznámější památky a významné budovy v Belfastu.

Radnice

Dominantou náměstí Donegall Square, které je dopravním uzlem Belfastu, je hranolová budova radnice. Postavena byla v roce 1906 a jako stavební materiál použili portladnský vápenec. Radnici zdobí propracované věže a hlavní kupole, která sahá do výšky 53 metrů. Třešničkou při prohlídce je přepychová zasedací sál.

Kolem radnice uvidíte několik soch, mezi nimiž je i zamračená královna Viktorie před hlavním vchodem a sir Edward Harland, který je zakladatel loděnice Harland and Wolff, která postavila Titanic. V blízkosti radnice je postaven památník obětem této lodní katastrofy.

Grand 0pera House 

V roce 1849 otevřela brány tato viktoriánská budova, kterou navrhl Frank Match. Byl to přední architekt divadelních objektů. Interiér překypuje zlatem, červeným plyšem a složitou výzdobou. Do podoby, v jaké ho vidíme dnes, byl uveden v roce 1980. Grand 0pera House se stal přední divadelní a koncertním sálem.

Linen Hall Library 

V roce 1788 byla založena knihovna, která měla za úkol podpořit vzdělání. V regálech jsou uloženy tisíce pamětních svazků. Uchovává rozsáhlou dokumentaci o politickém dění v Irsku od roku 1968. Uvnitř se nachází okouzlující kavárna, která vám nabídne na výběr neuvěřitelné množství novin.

Albert Memorial Clock Tower 

Jedna z nejznámějších památek je Hodinová věž. Navrhl ji manžel královny Viktorie W. J. Barre. Princ Albert. I když neměl k Belfastu žádný osobní vztah, po jeho smrti vyrostly v mnoha britských městech památníky na jeho počest. Hodinová věž budí zájem i proto, že se vlivem klesání půdy mírně naklání.

Cave Hill 

Na hustě zalesněných východních úbočích Cave Hillu se nacházejí zříceniny Belfast Castle z roku 1870. Někdejší rezidence hraběte ze Shaftesburry nyní patří městu. Sídlí tam dvě restaurace a nové středisko kulturního dědictví, které přibližuje historii oblasti. Kousek za zámkem se na pěkném zalesněném svahu nachází Belfastské zoologická zahrada.

Botanická zahrada 

Pokud hledáte únik před ruchem města, navštivte Botanickou zahradu, která se nachází vedle Queen 's University. Nachází se tam palmový skleník z roku 1839. Kochat se můžete jedinečnou viktoriánskou záhadnou architekturou v Tropical Ravine nebo Fernery, kde rostou kapraďorosty.

pamiatky belfast