Výlety na Gran Canaria

Ostrov je velmi bohatý na výlety. Klidně i každý den dovolené můžete strávit někde jinde, poznat nové místo a lépe poznat místní kulturu. Pokud chcete vidět co nejvíce, nejlépe je, když si půjčíte auto a projdete se po celém území.

Pokud vás lákají kaňony, pouštní duny a pralesy, vydejte se na výlet raději pěšky. Cestou narazíte na malé vesničky, kde vás přivítají původní obyvatelé. Ti se živí převážně zemědělstvím a žijí klidný život.

Nejčastějším turistickým cílem je právě střed ostrova, který tvoří ručně vyráběný monument ukřižovaného Ježíše Krista. V jeho okolí je mnoho restaurací a obchůdků se suvenýry. Toto místo vám poskytne nádherný výhled na kopcovitou zelenou krajinu.

Dále se můžete zastavit ve vesnici Tejeda, kde uvidíte archeologické nálezy a jeskynní malby. Dalším vyhledávaným místem je zvláštní skalnatý útvar, který se jmenuje Roque Nublo. Jde o skalnatý útvar, který vytvořila eroze a je považován za posvátné místo.

Zajít můžete i do přístavu Puerto de Mogán, který má přezdívku "Malé Benátky". Přes městečko jde mnoho kanálů. Konají se zde pravidelné trhy a nachází se zde pěkná pláž na odpolední relax.

Pokud cestujete s dětmi, měli byste navštívit nejoblíbenější turistický resort Maspalomas, kde se nachází aquapark s těmi nejrozmanitějšími vodními atrakcemi.