Ibiza a historie

Dějiny Ibizy se píší od roku 654 před naším letopočtem. Právě tehdy vzniklo město Ebusus, které se dnes jmenuje Eivissa.

V době punských válek sloužilo toto území jako základna Kartaginci jako základna v boji proti Římanům. Ti toto místo dobyli a začali ho zvelebovat.

Když padla Římská říše, ostrovy museli často čelit útokům barbarských kmenů. Jejich lodě ovládli moře až do doby Byzantské říše do roku 667. Tehdy se na 500 let dostali k moci Arabové. Ti zásadně ovlivňovaly místní zvyky a stavby.

V roce 1235 získala Ibiza nezávislost a tehdy se ostrovy rozdělily na čtyři části. Toto období bylo pro Ibizu obdobím rozvoje.

Toto období pozastavil hladomor v 13. století. Ibiza stále čelila tureckým pirátem, a tak v 16. století obyvatelé postavili opevnění, které se zachovalo dodnes.

Později se k moci dostali Korzáři. Ti získávali otroků a napadaly lodě jiných království. V roce 1715 Ibiza přišla o politickou moc a změnila se jen na obecní zastupitelstvo. Tehdy byl vydán Španělský dekret o novém uspořádání.

V 19. století vypukly nepokoje. Ostrov se stal domovem pro válečných vězňů. Na konci tohoto století se zde začaly stavět školy a silnice.

Významný cestovní ruch začal v 30. letech 20. století.

akční letenky ibiza