Pevnost Alhambra

Povinností každého turistu je navštívit Alhambru. Je to první palácový komplex a sídlo maurské dynastie Nasrovcov, která byla v roce 1492 vyhnána křesťany.

Vstupenky si raději objednejte dopředu, protože je dost těžké je sehnat na místě. Denně se do Alhambra přijde podívat až 6 600 turistů. Na vstupence budete mít přesně vyhrazený čas, kdy musíte být při vstupu do nejoblíbenější části pevnosti, Palacios Nazarov.

Když se dostanete přes hlavní vchod, můžete začít obdivovat orientální krásu, kterou postavili maurská vládci Granady již v 9. století. Velmi důkladně vybírali místo pro svou pevnost a taky stavitelů. Ti byli velmi šikovní a kromě jiných stavebních prvků využili i to, že na palác během dne dopadá sluneční světlo nebo postavili vodní nádrže, které pomáhaly zvlhčovat vzduch v Alhambře.

Krásný pohled na Albaicin, čtvrt Sacromonte s četnými tanečními prostory flamenca ale i na pohoří Sierra Nevada, se vám naskytne právě z věže Torre de la Vela, která se nachází v pevnosti Alhambra.

V místnosti, která se jmenovala Síň velvyslanců, přijímal panovník hosty. Právě v ní uvidíte krásný strop z cedrového dřeva a také nádhernou výzdobu.

Za nejkrásnější část paláce se považuje Patio de los Leones, což v překladu znamená Lví nádvoří. Toto nádvoří zdobí 12 mramorových lvů.

levné letenky alhambra