Německé pivo? Ano, dám si ..

K nejznámějším pivům v Dusseldorfu patří jednoznačně pivo s bohatou tradicí, které má název Altbier.

Ve světě milovníky piva má rozhodně své místo. A právem si ho zaslouží, protože je to prostě originál. Definuje se jako svrchně kvašené pivo. Alt znamená v němčině starý. Jelikož je toto pivo svrchně kvašené musí tři až osm týdnů zrát v chladu. Proto mu zřejmě prischol název starý. Pivo je chuťově jemné, má mírně nahořklou chuť a také jemnou chuť snadno praženého sladu. Toto pivo nejčastěji můžete najít právě v Dusseldorfu.

Je to pivo, které vyrábí několik místních pivovarů. Najdete ho v Obergärige Brauerei Im Dom, nebo v Hausbrauerei Alter Bahnhof. Je to pivovar vybudovaný v prostorách bývalé stanice na okraji Dusseldorfu. Dále na své pivní pouti můžete vyrazit i do Brauhaus Joh. Albrecht Düsseldorf, patří k německým restauračním pivovarem.

V centru města na vás čeká asi nejznámější pivní hospůdka Zum Uerige. Proslavila se zejména díky Altbier. Určitě uspokojí každého milovníka dobrého piva. Nabídka je zde také velká, zahrnuje i pšeničné pivo, či speciální limonádu. Největší raritou je Sticke Alt, tzv. Tajné pivo, které je točené jen dvakrát ročně. Obsahuje více alkoholu, a práce proto je recept pochopitelně tajný.