Záhrady v Menare

Zahrady byly vybudovány v 12. století a nacházejí se v nádherném prostředí v obklopení ovocných a olivových stromů, odkud se můžete kochat výhledem na pohoří Atlas.

Menara je oáza klidu ležící uprostřed rušného Marrákeši. Právě panorama tohoto místa je jedním z nejpopulárnějších motivů na pohlednicích z Marrákeš. Rozprostírají se na ploše téměř 100 hektarů a představují nádherný park s upravenými cestičkami a nespočtem olivovníků, v jejichž stínu si návštěvníci mohou dopřát nerušený odpočinek. Ze zahrad je impozantní výhled na mešitu Koutoubia, jejíž věž se rýsuje v dálce. Od vchodu projdete stánky se suvenýry, cukrovinkami a pitím až k hlavnímu bazénu s pavilonem - palác z období Saadovců.

Bazén je široký 150 metrů a dlouhý 200 metrů. Je domovem pro desítky kaprů, které návštěvníci zvyknou krmit. Oproti pavilonu si můžete posedět a užívat si výhled na pohoří Atlas. Narozdíl od Majorelle, které jsou plné turistů, v zahradách v Menaře narazíte spíše na marocké rodinný a to hlavně přes víkend. Podobně, jako Jamaa el-Fna nebo zahrady Agdal, i zahrady v Menaře jsou zapsány na seznam světového dědictví UNESCO.