Canal Grande

Benátek, na kterém najdeme ty nejkrásnější městské paláce jako Ca 'Pesaro, Ca' d'Or či Ca 'Rezzonico, restaurace, obchůdky, ale i malebné mosty, z nichž nejznámější je Ponte Rialto. Samotný kanál je dlouhý asi 4 kilometry a široký 30-90 metrů. Táhne se od hlavního nádraží až k jihozápadnímu cípu Benátek v blízkosti Náměstí sv. Marka.

Ponte Rialto

Most Ponte Rialto je jedním ze čtyř mostů, které projíždějí velkým kanálem. Tento most je nejblíže Námestiu sv. Mark, je nejstarší a nejkrásnější. Postaven v 14. století v renesančním stylu. U mostu najdete dokonce i malé obchody, které dokonalou atmosféru.

Ca 'd'Oro

Zlatý dům (Ca 'd'Oro) pochází z 15. století. Je to nejobdivovanější palác v Grand Canal, postavený v gotickém stylu. Je to příklad obdivuhodné benátské gotiky. Dnes je veřejně přístupná jako umělecká galerie.

Palazzo Dario

Patří k další často navštěvované budově na Canal Grande. Je obložená nádherným různobarevným mramorem.

Ca' Pesaro

Ca 'Pesaro je grandiózní palác, dnes sídlo Galleria Nazionale d'Arte Moderna. Palác byl postaven ve druhé polovině sedmnáctého století. Byl to projekt největšího benátského barokního architekta Baldassarre Longheny.

Canal Grande Benátky