Nejkrásnější pláže Ibizy

Pobřeží na Ibize má 170 km, z toho pláže tvoří více než 18 km. Na ty nejoblíbenější se dostanete autobusem nebo lodí. Na větších plážích si můžete pronajmout slunečníky a lehátka. Najdete zde také plážové restaurace, a stánky s občerstvením.

Playa d´en Bossa

Tato pláž je nejdelší pláž na ostrově. Je dlouhá 3 km, je pokrytá jemným bílým pískem. Pláž vyhledávají zejména mladý, protože v blízkosti najdete mnoho diskoték, jako například Bora Bora. Během dne můžete na pláži koupit i zlevněné vstupenky na diskotéky nebo vstupy zdarma.

Las Salinas, Ses Salines

Pláž patří k nejkrásnějším a nejznámějším na Ibize. Je dlouhá 1 500 metrů a nachází se tam bar a placené parkoviště. Je velmi populární, najdete zde mnoho známých osobností. Dostanete se na ni z Eivissy a cesta vám autem zabere cca 10 minut.

Cala Boix

Cala Boix je 100 metrů dlouhá písečná pláž s mírným klesáním do moře. Je vzdálena 10 minut jízdy autem ze San Carlos. Je klidná a nabízí krásný panoramatický výhled.

Cala Mastella

Cala Mastella je klidná 60 metrová pláž s jemným pískem a mírným vstupem do moře. Nachází se v chráněném zálivu 11 kilometrů od Santa Eulalia.

Playa Es Figueral

Několik kilometrů od San Carlos leží malá, 320 metrů dlouhá písečná pláž obklopená skalami. Vstup do moře je mírný, mořské dno je na některých místech skalnaté ale i písečné.

Aguas Blancas – D´Aigua Blanca

Tato pláž je vyhledávána zejména místními obyvateli. Nachází se na úpatí vysokých útesů a má délku cca 300 metrů. Její součástí je i neoficiální nudistická pláž.

Cala Salada

Cala Salada je klidná, cca 200 metrů dlouhá pláž s jemným pískem. Nachází se v krásném zálivu, který lemují skály. Dno je pískové a vstup do moře je mírný. Dostanete se na ni autem za 15 minut ze San Antonia.

Cala Molí

Písečná a skalnatá pláž o délce cca 70 metrů. Najdete ji asi 15 minut cesty ze San José nebo San Antonio.

Cala d´Hort

Cala d'Hort je osamělá pláž vhodná pro zamilované párek. Nachází se mezi vysokými skalami a má asi 150 metrů. Na pláži budete mít krásný pohled na ostrovy Es Vedra a Vedranell. Cesta autem ze San José vám zabere asi 15 minut.

Cala Jondal

Na této pláži se můžete kochat krásným pohledem na okolní krajinu. Je známá místními chillout bary, které se na pláži nacházejí. Je oblázková s kamenitým mořským dnem.

Platja Es Niu Blau

Tato pláž leží v idylickém prostředí. Je to záliv s borovicemi a piniemi, který najdete mezi Santa Eulalia a Es Cana.