Památky

Ve městě Nantes najdete mnoho zachovalých památek a dokonce i pomník rodáka a známého spisovatele Julese Verna.

Hrad - Château des ducs de Bretagne 

Hrad pochází z 15. století a o jeho výstavbu se zasloužil František II. Jde o mohutnou stavbu, která se skládá z masivního opevnění a nesourodých budov, které se přistavovaly v různých stylech v průběhu staletí.

Od 18. století po 1. světové války se tento hrad využíval jako kasárna. V roce 1915 ho město změnilo na městské muzeum, ale armáda se zde pobývala ještě do roku 1921. Uvidíte zde dějiny města Nantes, v nichž nechybí ani otrokářství v 18. a 19. století.

Katedrála sv. Petra a Pavla

Tato katedrála je postavena v gotickém slohu. Její výstavba trvala neuvěřitelných 450 let. právě zde byl v roce 1598 Podepsaní Edikt Nantes, který se týkal náboženské svobody a zrovnoprávnil katolíky a protestanty.

Katedrála v minulosti musela čelit Několik katastrofám. Během druhé světové války byla terčem bombardování a v roce 1971 ji zásahl obrovský požár. Naštěstí se ji podařilo zrenovovat a znovu byla zpřístupnění veřejnosti.

Náměstí Place Graslin

Na tomto náměstí, které je pojmenováno podle známého finančníka Graslin, uvidíte krásné divadlo Grand Théatre. Oproti němu se nachází kavárna ve stylu art nouveau.

Pasáž Pommeraye

Pokud milujete architekturu, tato pasáž patří k jejímu skvostem. Je vyzdobena sochami, sloupy a různými reliéfy. Stala se inspirací pro spisovatele Julese Verna při jeho díle 20 tisíc mil pod mořem.

Botanická zahrada

V této záhadě uvidíte bohaté skleníky s exotickými rostlinami a také pomník známého spisovatele Julese Verna, který se právě v tomto městě narodil.