Španělské schody

Žádný návštěvník Říma nemůže vynechat procházku po Španělských schodech. Ty spojují Španělské náměstí s kostelem Nejsvětější trojice. Jedná se o největší a nejstarší schodiště v Evropě. Těchto 138 travertinových schodů dostalo pojmenování Španělské proto, že ve skutečnosti jsou dílem Španělů.

S výstavbou těchto schodů se začalo v roce 1732 a práce trvala tři roky. Výsledkem je 138 schodů se zahradními terasami .. Na schodišti se střídají rovné a zakřivené linie, které dodávají stavbě pocit volnosti.

V současnosti Španělské schody patří mezi jednu z nejnavštěvovanější památky v Římě. Také se zde konají módní přehlídky a mnoho kulturních akcí. Tento objekt se mnohdy vyskytuje iv italských filmech. Nejideálnějším obdobím pro návštěvu je jaro, kdy schodiště vzkvétá různými barvami.

Na spodní straně schodiště se nachází fontána, která mě zajímavý tvar potápějící se lodi. Jejím autorem je slavný sochař Pietro Bernini. Nad schody lze obdivovat Obelisk Sallustiano, který sem byl přemístěn z antických Sallustiánských zahrad.

Po cestě nahoru si můžete po pravé straně přehlédnout Keats-Shelly Memorial House, což je místo kde zemřel básník John Keats - jeden z velmi známých básníků anglického romantismu. V současnosti se zde nachází muzeum věnované významným spisovatelem 19. století. Když tyto schody zdoláte, budete odměněn nezapomenutelným pohledem na Řím.