Nejzajímavější místa

Rotterdam dokáže turistům nabídnout bohatý kulturní život a zajímavá místa, která by každý turista měl navštívit.

Na náměstí Stadthuisplein můžete vidět budovu radnice, ale více zajímavé je náměstí Grotekerkplein, kde uvidíte kostel sv. Vavřince. Jde o nejvýznamnější památku ve městě, protože je to nejstarší zachována budova. Je výjimečná, protože většina historických budov bylo během druhé světové války zničeny. Výstavba tohoto kostela začala již v roce 1449 a bohoslužby se v něm konají dodnes. Před kostelem se nachází socha slavného filozofa Erasma Rotterdamského.

Ve městě se nacházejí dvě architektonicky zajímavé stavby. Jednou z nich je Het Potlood. V jejím okolí se nacházejí budovy, které mají tvar osmistěnu. Tato výstavba má připomínat stromovou alej. Rozhodně ji žádný turista jen tak nepřehlédne.

Nedaleko se nachází zajímavá budova stanice metra, která se jmenuje Station Blaak. Tato stavba je zajímavá tím, že její část je pod zemským povrchem a část nad povrchem. Střechu budovy tvoří velký disk zavěšený na konstrukci.

Městské části, které odděluje řeka Maas, spojují různé mosty. Například z mostu Verlengde Willemsbrug můžete vidět několik dalších zajímavých budov. Jednou z nich je Bílý dům, který byl postaven v roce 1898 a naštěstí během druhé světové války zůstal téměř nepoškozený. Tato budova je prvním mrakodrapem v Evropě. Jeho výška je 45 metrů.

Mezi nejzajímavější stavby ve městě, které se využívají pro kancelářské účely patří budova Willemswerk, která byla postavena do tvaru krychle.

Pokud jste milovník umění, v Rotterdamu si přijdete na své. Nachází se zde umělecké muzeum, kde uvidíte díla světoznámých mistrů.

rotterdam