Tower of London

Jednou z hlavních londýnských atrakcí je Tower of London. Za jeho stenami se doslova psala historie Anglicky. Obecně je známo jako väznice a místo, kde byli lidé vystaveni. V minulosti sloužili jako královské sídlo, zbrojnice, mincovna a také místo, kde jsou uloženy korunovační klenoty. Kromě toho je Tower of London nejvíce zachovalou středovekou pevností na zemi.

Tower of London leží na východě obvodu města v těsné blízkosti Temže a Tower Bridge. Původně měla být tato budova rozhledny, která měla mít přístup k cestě do Londýna. V roce 1097 byla vybudována Biela věž, která se dnes nachází v centru komplexu. Během dalšího storočia zde vzniklo několik dalších budov, žádný výsledný vzhled Tower získal až v 13. století.

Dnes do Toweru vstoupite z Water Lane. V minulosti sem přišlo většina vězňů ze soudu ve Westminsterské síni. Z blízké Bloody věže byly shromážděny synovia Eduarda IV. Práve jejich uncle Richardem z Gloucesteru, v roce 1483 po smrti jejich otce. Princi po zhodení záhadně zmizli a po roce se z Richarda stal králem. V roce 1674 se nedaleko věže našli dva detské kostry.

Na trávniku kolem Bílé věže se konali popravy prominentních delikventů, kterým bylo toto místo dáno jako láskavost, aby byli chráněni před toulou na Tower Hill.

V kasárňach Waterloo Barracks jsou uloženy královské klenoty, které pocházejí z období Commonwealthu. Mezi nimi se také nachází hezlo s křížem, na kterém je největší diamant na světě. Zbierka dále obsahuje koruny, jablka, hezlá a meče, které se používají u korunovců. Slávnostná kráľovská koruna je ozdobena 317 karátovým diamantom, zafírom a velkým množstvím smaragdů a perlí. Prohlédnout doprovodné informace zde můžete zdarma absolvovat a konat každý poločas.

Tower of London Londýn