Přírodní park na Ibize

Oficiální název parku je El Parque natural de Ses Salines d'Eivissa i Formentera a od roku 1999 je zapsán na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO. V tomto přírodním parku najdete bohatou faunu, flóru a výborný ekosystém.

Přírodní park se rozprostírá na jihu Ibizy, severu Formentera ai na malých ostrůvcích, mezi nimiž je mořské dno. To tvoří vzácná mořská tráva Posidonia oceanica, která na dně moře vytváří "podmořské louky". Díky nim je voda více okysličená, čistá a tato tráva ochraňuje pláže před erozí.

V této oblasti se nacházejí saliny, kde se již od dávných časů těží sůl. Saliny tu byly založeny už v 5. století před naším letopočtem. Později se staly důležitým průmyslem na ostrově. Těžba soli na ostrově pokračuj i dnes a každý rok se z ostrova vyveze cca 70 000 tun soli.

Okolí salin je ideální pro ptáků. Najdete zde až 210 různých druhů ptáků, z nichž někteří jsou velmi vzácní a chráněni. Pokud přijedete do parku brzy ráno, můžete pozorovat život volavek a krásných plameňáků.

Součástí přírodního parku jsou i nádherné pláže, jako například Platja de Ses Salines, Es Cavallet a Es Codolar. Nachází se zde i fénická osada, obranné věže a kostely.