Edinburgh a jeho historie

Edinburgh je hlavní město Skotska a díky své vzdělanosti a kultuře dostal označení Severené Athény. Do Edinburghu létá pravidelně společnost Ryanair z letiště Bratislava a najít akční letenky za super cenu se dá v každém ročním období.

akční letenky Edinburgh

Edinburgh díky své kultuře a vzdělanosti dostal označení Severní Athény. V Edinburghu žije méně než 500 000 lidí a právě proto působí dojmem jedné velké vesnice. Přesto patří mezi nejkrásnější města na světě. Ze severu na východ je obklopen zálivem Firth of Forth a na jihu se rozprostírá pohoří Pentlands. Dominantou města je hrad Castle Rock, ke kterému se dostanete klikatými uličkami Starého Města.

Zajímavostí je, že část Starého Města je postavena na části ještě staršího města, jehož historie je velmi temná. Pod Edinburghský dlažbou se nachází mnoho uliček a právě do Mary Kings Close můžete po zaplacení vstupního nahlédnout. Má tak temnou minulost, že se říká, že zvířata do podzemí odmítají vstoupit, protože cítí zlo.

Velmi slavnými událostmi z historie města jsou hony na čarodějnice. Na místě dnešní hlavního nádraží bylo kdysi jezero. Kvůli rozvoji města muselo být vysušené. Říká se, že na dně se našly desítky svázaných koster utopených čarodějnic.

Pokud si chcete prohlédnout město, doporučujeme použít cestu vyhlídkovým autobusem. Lístky nejsou až tak drahé a jsou platné celý den. Pokud vás něco zaujme a budete se tam chtít zdržet, není to žádný problém, klidně nasednete na další autobus. Hlavní nástupiště je na mostě Waverley bridge nad hlavním nádražím.