Bezpečnosť

Bezpečnost v Dubaji je na poměrně velmi dobré úrovni. Jelikož je to světová metropole, je samozřejmé, že davy lidí mohou ohrozit vaše cenné věci. Proto si musíte dávat pozor na vaši kabelku a peněženku, což je normálně ve všech větších městech.

Kriminální činnost je v Dubaji velmi přísně trestána. Například za krádež vám useknu ruku nebo za násilí vás budou kamenovat či bičovat. Velmi přísné tresty jsou také za drogy, pašování alkoholu nebo za pornografii.

V této metropoli se nemusíte velmi bát nebezpečí, ale vy samy musíte dodržovat zákony. Tresty, které platí pro domácí, platí také pro vás.

Pokud budete potřebovat pomoc policie, policisty v davu lidí poznáte poměrně rychle. V Dubaji jich je kolem 15 000 a každý má olivově zelenou uniformu se se zeleným baretem. Na rozdíl od ostatních arabských měst zde policisty nesetkáte se samopalem, protože policie v Dubaji je postavena na velmi vysoké úrovni. Namísto samopalu používá nejmodernější technologie jako například digitální přístroj na otisky prstů a přístroj na snímání oční duhovky.