10 památek, které je třeba vidět v Římě

Řím, nazývaný také "Věčné město", je hlavní a zároveň i největší město Itálie. Rozkládá se na řekách TiberAniene a jeho existence začala již 2800 let dozadu. Řím splňuje všechny předpoklady pro perfektní dovolenou nebo prodloužený eurovíkend. Můžete navštívit historické památky, vyrazit za skvělými nákupy, vychutnat si vynikající jídlo nebo noční procházky uličkami starobylého města. Levné letenky začínají právě teď již od 50 eur.

Řím dýchá historií na každém kroku a návštěvník má pocit, jako by se vrátil v čase. Pokladem Říma jsou zejména jeho památky, které lákají miliony turistů ročně. Přinášíme vám 10 památek, které můžete navštívit zcela zdarma a navíc při některých ani nemusíte čekat v dlouhých řadách.

1. Panteón 

Panteón (Pantheon) je nejznámější a nejnavštěvovanější památka v Římě. Nachází se na Piazza děla Rotonda. Na počest bohů ho dal postavit Marcus Vipsanius Agrippa. Uvnitř jsou umístěny hrobky známých panovníků, světců a slavných osobností Itálie. Nejvyhledávanější je hrob renesančního umělce Raffaela. Návštěvníky uchvátí barevná mramorová dlažba a vstupní bronzové dveře.

Památka Penteon - Rim

2. Bazilika svatého Petra

Chrám stojí na místě, kde byl podle legengy ukřižován svatý Petr. Na místě stál původně Kostel sv. Petra a v 16. století byl přestavěn na současný chrám. Na stavbě jedné z nejkrásnějších a největších bazilik světa se podílel i známý architekt Michelangelo. V kapli je umístěna i Michelangelova Pieta a Berniniho baldachýn. Vstup do baziliky je zdarma.

Bazilika, ze které balkonu se často promlouvá papež věřícím, se nachází na Náměstí sv. Petra (Piazza San Pietro). Na náměstí se nachází i Sixtinská kaple a Vatikánská muzeum. Sixtinská kaple je pojmenována podle papeže Sixta IV a je proslulá tím, že se v ní volí nový papež. Na stavbě Sixtinské kaple se podíleli architekti Perugino, Botticelli, Ghirlandaio. Uvnitř kaple se nacházejí fresky od Michelangela.

Bazilika svatého Petra - Rím

3. Fontána di Trevi

Fontána di Trevi je jednou z nejkrásnějších fontán světa. Fontána je pozostatkomm akvaduktu a její Nejstarší část pochází z 19 století. Nachází se na náměstí Trevi, které je známé množstvím turistů a obchodníků. Sochy ve fontáně představují 4 roční období, zdraví a hojnost. Podle legendy, kdo hodí do fontány minci, ještě se do Říma vrátí. Pokud hodíte dvě mince, najdete v Římě lásku a pokud ještě jednu přihodíte, budete mít v Římě svatbu. Každý den se vybírá zhruba 2000 eur, které se následně použijí na charitu.

Lacné letenky do Ríma z Bratislavy so spoločnosťou Ryanair.

4. Konstantinův oblouk

Konstantinův vítězný oblouk a nachází nedaleko Kolosea. Stavba je symbolem vítězství císaře Konstantina nad Maxentiom v bitvě u Milvijský most. Stavba je postavena z bílého mramoru s třemi průchody.

Najlacnejšie letenky do Ríma so spoločnosťou Ryanair Bratislavy.

5. Ústa pravdy - La Bocca Della Veritá

Ústa Prady se nacházejí na náměstí Piazza della Bocca della Veritá v blízkosti kostela Santa Maria in Cosmedin. Je to kulatá mramorová stavba, která v minulosti sloužila podle pověsti jako detektor lži. Pokud lhář vložit do úst masky ruku, maska mu ji ukousla. Tomu prý pomáhali i kněží schovaní za maskou.

6. Koloseum 

Koloseum představuje oválný amfiteátr nacházející se v centru Říma. Šlo o největší stavbu v Římě a dodnes je symbolem románské architektury. Koloseum se na nachází na východní straně Fora Romana na místě umělého jezera v zahradě Zlatého domu císaře Nerona. Stavba byla zahájena mezi lety 70 a 72 a organizovali se v ní gladiátorské zápasy. V roce 80 za vlády císaře Tita bylo Koloseum slavnostně otevřeno hrami, které trvaly 100 dní.

Poznejte bájné Koloseum. Levné letenky do Říma z Prahy se společností Ryanair.

7. Borghesove záhrady 

Borghesove zahrady se nacházejí vedle galerie, která nese stejný název - Borghesova galerie. Do galerie si musíte koupit vstupenku, ale zahrady jsou zdarma pro všechny. Zahrady představují překrásný park či k odpočinku nebo procházky a v minulosti byly majetkem kardinála Borghese.

Nejlevnější letenky do Říma s odletem s Prahy.

8. Cetiova pyramida

Jediná pyramida v Římě, kterou musíte vidět. Hrobku dal postavit v roce 12 před n. l. Gaius Cestius Epulo a měla sloužit jako místo jeho posledního odpočinku. Stavba je z betonu a je vysokout 27 metrů. Pro návštěvníky je dostupná zdarma.

Akční letenky do Říma z letiště Bratislava nabízí Ryanair.

9.Vatikánske muzea

Když už mluvíme o bazilice svatého Petra, rozhodně byste neměli při své návštěvě Říma vynechat ani Vatikánská muzea. Představují obrovský komplex muzeí a jsou plné uměleckých sbírek. Nacházejí se zde i různé sbírky náboženských předmětů. Vstupenka do muzeí stojí 15 eur, ale v poslední neděli v měsíci jsou zdarma. Pokud se tedy budete právě tehdy nacházet v Římě, určitě jejich navštivte.

Ryanair nabízí levné letenky do Říma za výhodné ceny.

10. Bazilika svatého Jana v Lateránu

Bazilika svěcenou Jana v Lateránu nebo Lateránská bazilika je jedna z nejslavnějších bazilik světa a zároveň první křesťanskou bazilikou v Římě. Její historie sahá do roku 314, kdy ji nechal postavit císař Konstantin, který ji zasvětili svatému Janu Křtiteli a Janovi evangelisté. Bazilika je považována za hierarchicky nejvýše postavený chrám katolíků. Během svého života byla několikrát vypleněna barbary, čelila požárem i zemětřesením. Bazilika musela projít několika renovacemi až do dnešní podoby. Přesto si bazilika zachovala své jedinečné kouzlo a velkolepost, čímž láká množství turistů.

Cesta do Říma vede tudy. Letenka do Říma z Prahy.
Rezervujte si levné letenky teď: