Marktplatz

Marktplatz, v překladu "Tržiště" je jedním z nejstarších veřejných míst v Brémách. Je obklopen radnicí, katedrálou a občany, tento trh tvoří srdce Brém.

Trh v Brémách je řazen mezi ty nejkrásnější v Evropě. Je to živé místo, kde se uskutečňuje obchod. Jednou z tradičních událostí, které se zde každoročně konají jsou vánoční trhy, kde se lidé mohou setkávat na ploše větší než 3 484 metrů čtverečních. Kolem tržního náměstí se tyčí mnohé historické budovy, které jsou působivé díky své jedinečné povaze.

Rathaus und Roland

Výjimečnou roli zde hraje radnice z roku 1405, která spolu s Rolandem patří ke světovému kulturnímu dědictví UNESCO.

St.Petri Dom

Na jihovýchodní straně trhu je postavena gotická katedrála v Brémách. Dvě věže této katedrály jsou v současnosti zpřístupněny veřejnosti a jsou v nich vystaveny mumie.

Bürgerschaft

Dům parlamentu se oficiálně otevřel v září 1966. Budova parlamentu v Brémách se nazývá "Dům občanství". Má rámovou konstrukci ze železobetonu. Opláštění skla bylo dokončeno před touto konstrukcí.

Schütting

Schutting zpočátku sloužil městským obchodníkům jako cechovní dům. V roce 1849 se stal obchodní komorou Brém. Od roku 1973 je chráněnou památkou. Leží na jižním straně bremenského trhu přímo naproti radnici.

Kaufmannshäuser aus der Weser-Rennaissance

Hned vedle budovy Schutting přiléhá na severozápadní stranu tržiště řadu renesančních stylových domků. Budovy postavené v 16. a 17. století dnes již neexistují. Dnešní historické fasády budov byly postaveny v 20. století.