Santiago De Compostela

Santiago de Compostela bylo založeno na přelomu 4. a 5. století našeho letopočtu. Stará pověst říká, že sem přivezli tělo popraveného apoštola Jakuba ze Svaté země.

V roce 813 se jeho hrob stal symbolem křesťanského Španělska. Na jeho pozůstatcích se začala budovat bazilika. Tak se město stalo poutním městem, kde každoročně přicházeli křesťanští poutníci z celé Evropy. V roce 1985 zapsaly město na Seznam světového dědictví UNESCO.

Nejvýznamnější památkou města je katedrála, která vznikla z baziliky nad ostatky apoštola Jakuba. V katedrále je krásná vnitřní fasáda, Mondragonské kaple z 15. století, hlavní oltář a krypta s ostatky apoštola Jakuba.

V katedrále sv. Jakuba končí slavná Svatojakubská pouť, jejíž dějiny sahají až do středověku. Pro věřící pouť představuje duševní očistu a pokání. Cesta je dlouhá 1600 km a začíná ve Francii, pokračuje přes Alpy a končí v Santiagu. Podél cesty najdete ubytovny, nemocnice, kostely a katedrály, které slouží poutníkům.

V současnosti se tato cesta stala velmi oblíbenou turistickou atrakcí, během které můžete obdivovat krásnou přírodu, poznávat místní tradice a architekturu. Svatojakubská pouť je dokonce zapsána na Seznamu světového dědictví UNESCO.

Většinu památek najdete v historickém centru a na přilehlých náměstích. Ve městě žije mnoho studentů, protože se zde nachází významná španělská univerzita. Pokud se chcete zabavit, vyberte se do zóny Zona Vieja. Je to stará čtvrť, která je plná barů, restaurací a klubů. Pokud máte rádi zábavu a společenský život, určitě si přijdete na své.

akční letenky santiago de compostela