Frankfurt am Main

Je pátým největším město Německa. Nachází se v jižní části německé spolkové republiky Hesensko. Turisty láká nejen na historické památky, ale zejména na veletrhy, výstavy, či nákupy. V tomto multikulturním městě se najde něco pro každého.

S leskem skla, s ocelovými a betonovými mrakodrapy se stává Frankfurt nad Mohanem na rozdíl od jiných německých měst určitým střediskem života. Je to významné velkoměsto s nádechem Ameriky. Soustřeďuje se zde více než 5 milionů obyvatel, proto toto město nazývají "Mainhattan".

Město je považováno za vysoce výkonný finanční a obchodní uzel, který je sídlem jedné z největších burzovních bank na světě. A také ústředím Evropské centrální banky.

Ve Frankfurtu se konají některé z nejdůležitějších veletrhů na světě a lákají tisíce obchodních cestujících. Letiště ve Frankfurtu je nejvíce využívaným letištěm v regionu, třetím největším v Evropě, kterým se semelou více než 57 milionů cestujících ročně.

Přesto v jeho podstatě je Frankfurt stále i tradiční a okouzlující město. Nacházejí se zde zachovány budovy v jeho malebném středověkém Altstadt (starém městě). Nabídne vám jablečné, tradiční regionální jedná. Ulice plné restaurací, kaváren, či butiků. Nezapomenutelné muzea, park, zahrady, či procházky podél břehu řeky Mohan.

Frankfurt