Moderní centrum Granady

I v moderním centru Granady najdeme místa, která se vyplatí navštívit.

Nejoblíbenější je královská kaple - Capilla Real, která stojí hned vedle katedrály na místě bývalé mešity. Najdete zde kryptu, kde jsou v olovnatých rakvích pohřbeni Sjednotitelem Španělska a královské veličenstva Isabela Kastilské a Ferdinand Aragonský.

Uvidíte zde i meč Ferdinanta a zástavy, které nesly vojáci při dobývání maurské Granady.

Nachází se tam i obraz kapitulace Granady, který namaloval Ferdinando Pradilla y Ortiz, na kterém je zobrazen Boabdil, který se vzdává vlády ve městě. Nejde však o originál. Originál se nachází v soukromé sbírce ve vinném sklepě jednoho z bohatých výrobců sherry v andaluském městě Jerez de la Frontera.

Další zajímavostí je náměstí Bib Rambla při starém arabském tržišti Alcaicería. Před lety se zde konávali rytířské turnaje, popravy nebo se zde pálili nevhodné knihy. Dnes si na tomto náměstí můžete krásně odpočinout od každodenního shonu.

Univerzitní Granada

V této části se nachází mnoho mladých lidí, co se potvrdí zejména večer. Přímo v centru je bohatý noční život. Nachází se zde mnoho barů a diskoték. Rušno je v okrajové části města, která se jmenuje Sacromonte. Tam vám ukáží takové flamenco, že i zapomenete na jídlo, které vám právě přinesly.