Hamburské speciality

Hamburg právě díky své námořnické a rybářské tradici nabízí pestrou paletu gastronomických specialit. Každý kdo má rád právě rybí pochoutky si v tomto městě jistě přijde na své.

Život města je navázán na moře, stejně jako kuchyně. Začneme s polévkami. Tradiční pochoutkou v Hamburgu je polévka Aalsuppe připravovaná ze zeleniny a masa úhoře. V létě tento recept dostává nový rozměr v podobě Aalsuppe grün, kdy je podávaná se sezónními bylinkami. Stejně chutný je i uzený úhoř, tzv. Räucheraa.

Na podzim se zde podává Bunte oder Gepflückte Finten, talíř plný jablek, mrkve, zelených a bílých fazolí. Abychom se vrátili k těm více masitým jídlům zmíníme Stubenküchen, je to hamburský steak, pokrm připravovaný s pivem, uzeným masem, cibulkou, bramborami, sledi a okurkami. Nebo ragú Küken, směs sladkého chleba, kuřecího, telecího masa, mušlí, chřestu a hrášku.

K specialitám ze severního Německa patří Stubenküken, masíčko pečené z mladého kohouta. Vierländer Mastente, kachna plněná cibulkou, rozinkami a jablky. Birnen, Bohnen und Speck, hrušky s fazolkami a slaninou. A na závěr zařadíme do jídelníčku trošku mořské exotiky. A sice, mořský rak z Helgolandu nebo ráčci z Büsum. Jsou to ryby ze severního moře jako kambala nebo čerstvé ústřice.