Letovisko Mastichari

Letovisko Mastichari leží 20 kilometrů od hlavního města Kos. Významné je svou bílou pláží a průzračnou vodou, které se vyrovnají i nejednomu exotickému letovisku.

V letovisku Mastichari se nacházejí úchvatné pláže. Mnoho turistů tvrdí, že právě zde najdete ty nejkrásnější na ostrově Kos.

Na plážích také můžete vyzkoušet různé vodní sporty. Pokud hledáte romantiku, snadno najdete osamělý kousek pláže, který budete mít jen pro sebe. Právě zde uvidíte nejkrásnější západ slunce nad ostrovem.

V Mastichari se každoročně konají oslavy na počest sv. Jana. Jde opravdu o nezapomenutelný zážitek. Domácí turistům nabízejí ty nejčerstvější ryby na různé způsoby, které najdete v téměř každé místní restaurací, které se nacházejí již 20 až 30 metrů od pláže.

Do této oblasti se dostanete velmi jednoduše. Z hlavního města sem jezdí veřejné autobusy, ale můžete si půjčit auto nebo skútr. Každý den z přístavu Mastichari odchází trajekt na ostrov Kalymnos.

Jen 8 metrů od moře se nacházejí ruiny křesťanské baziliky sv. Jana z Pergialiti. Jde o třístrannou baziliku s křtitelnicí. V této bazilice se zachovala mozaiková podlaha, kterou tvoří geometrické tvary s kruhovými, obdélníkovými a čtvercovými obrazci.