Hamburský přístav

Hamburg představuje druhé největší město v Německu. Disponuje největším přístavem v zemi, který je zároveň jedním z největších a nejvýznamnějších přístavů v Evropě.

Do tohoto přístavu ročně dopluje okolo 13 000 námořních lodí. Od severního moře je město vzdálené kolem 100 kilometrů. Řeka Labe je však v Hamburku dostatečně hluboká a široká i pro největší plavidla. Na okružních plavbách, při návštěvách proslulých lodních muzeí mohou návštěvníci na toulkách historií zjistit, proč má Hamburk přezdívku "Brána do světa".

Hafencity

V současnosti v bývalé přístavní čtvrti vzniká projekt "HafenCity", v překladu přístavní město. Jedná se o projekt, který má do přístavu přinést více kultury. Největší architektonickou modernu představuje "Elbphilmarmonie" (Labská filharmonie). Budova s prosklenou konstrukcí inspirovanou vlnami. Je to nová koncertní hala, vybudovaná přímo na střeše místního skladu. Z této progresivní stavby lze sledovat výhled na řeku Labe.

Speicherstadt

Je největší komplex skladů na světě. Stal se součástí světového dědictví UNESCO. Tvoří ho skladnice budovy z konce devatenáctého století a jeho památky je možné vidět během okružních turistických plaveb.

Blankenese

Bývala rybářská vesnička přímo u řeky Labe je oblíbeným výletním cílem. Malebné uličky, klikaté schody a domky blízko u sebe lákají turisty na klidnou atmosféru a případný odpočinek u vody. Nachází se tam množství malých obchůdků, či kaváren ve kterých se mohou turisté během okružních plaveb zastavit.