Oceanárium v Lisabonu

V Lisabonu se nachází největší oceanáruim v Evropě a druhé největší na světě, které najdete v Parque das Nacoes. Na tomto místě budete mít podmořský svět jakoby na dlani a objevíte množství zajímavostí.

Oceanárium je nejnavštěvovanější atrakcí v Portugalsku. Poprvé bylo otevřeno v roce 1998 během světového Expo'98 na téma "Oceány, dědictví pro budoucnost". Ročně sem zavítá více než milion návštěvníků. V tomto světě narazíte na nezapomenutelné exponáty, při nichž se zároveň dozvíte spoustu věcí o oceánech.

Oceanárium je domovem více než 16 000 mořských živočichů a rostlin, které zastupují zhruba 450 druhů. V obrovských akváriích mají vytvořeny přirozené podmínky pro život a můžete zde vidět žraloky, rejnoky, tuňáky, barakudy, úhoři. Návštěva oceanária bude jedinečným zážitkem nejen pro vaše děti, ale i pro vás. Můžete si zde vyzkoušet i krmení žraloků.

Narazíte zde také na různé druhy ptáků a sladkovodních obojživelníků, jako jsou mloky nebo žáby pocházející z Číny, Portugalska, Kolumbie a jiných koutů světa.

Během návštěvy si užijete nejen kopu zábavy a nasbíráte množství nových zážitků, ale zároveň si rozšíříte poznatky o světě, který pro člověka stále zůstává tak trochu záhadný.