Wat Phra Kaeo

Wat Phra Kaeo patří mezi další úžasnou stavbu. Tento chrám byl postaven jako královský chrám v 18. století. Téměř každý panovník, který vládl, tento chrám rekonstruoval. Poslední rekonstrukcí prošel v roce 1982.

Jde o nejposvátnější chrám v celém Thajsku, protože se v něm nachází nejsvětější napodobenina Buddhy v celé zemi. Je to totiž smaragdová socha Buddhy, která však není vyrobena přímo ze smaragdu. Je vysoká 66 cm a je položena na zlatém oltáři v Královské kapli. Podle legendy se tato soška objevila v severním Thajsku po udeření blesku. Stalo se kolem ní několik zázraků, díky kterým ji označili za nositelku štěstí. Důležitou informací je, že tuto sošku je přísně zakázáno fotografovat.

Tento chrám se nachází v komplexu Velkého paláce a sám se dělí na několik budov, které jsou zdobeny zlatými a barevnými dlaždicemi. Stěny jsou zdobeny výjevy z Buddhova života a na střeše se nachází velký počet zvonků.

Na vrchní terase se nacházejí ještě tři posvátné budovy: Královský Pantheon, který je obklopen pozlacenými napůl lidskými postavami. Uvnitř se nacházejí sochy králů Dynastie Chakri v životní velikosti. Tuto krásu však běžný turista nemůže vidět, protože tento chrám je otevřen pouze jednou ročně a přístup do něj mají pouze členové královské rodiny.

Dále se zde nachází knihovna, ve které je uložen nejvzácnější písemný pramen buddhismu - Tripitaka. Poslední posvátnou budovou je zlatá chedi Phra Si Ratana, kde je uložen popel Buddhy.