Typické nápoje v Berlíně

V typických nápojích se Berlín od ostatních německých měst velmi neliší. V každém baru můžete ochutnat různé druhy piv, dokonce v mnoha barech si vlastní pivo točí samy, takže tu narazíte i na jedinečné piva, které neochutnáte nikde jinde.

Berliner Weisse 

Berliner Weisse není běžné pivo, které známe u nás. Toto pivo je obohaceno o malinový nebo bylinný sirup. Tento druh piva neochutnáte nikde jinde na světě, protože se nikde jinde vyrábět nemůže. Pokud jste se s ním už setkali, pravděpodobně to byla napodobenina. Pro Německo je typické si dobré pivo vychutnat v pivní zahrádce. V Berlíně je najdete mnoho, ale ty nejlepší vám umíme doporučit. 

Známá je pivní zahrádka Prater, která je nejstarší v Berlíně a dokonce si točí své vlastní pivo. Přímo v centru se nachází Café am Neuen See, která je pojmenována podle jezera Neuen See. Pokud hledáte romantiku, Schleusenkrug je zahrada s pěkným výhledem na řeku a dokonce má i přijatelné ceny.

Cukrárny a kavárny

V Berlíně najdete i mnoho cukráren a kaváren. Nejvíce je najdete v čtvrtích Schöneberg, Prenzlauer Berg či Kreuzberg.

Krásné prostředí a italskou domácí zmrzlinu v Gemelli ice café, velký výběr kávy a sendvičů vám nabízí Barčot 's Kaffeerösterei a mezi slavné kavárny ve vídeňském stylu s výbornou kávou a koláčky patří Café Einstein.