Dulwich Picture Gallery

Nejstarší veřejná galerie se nachází v Londýně a volá se v Dulwich Picture Gallery. Galéria byla otevřena v roce 1817. Jej budova navrhla sir John Soan jako nádherná prostorná budova plná světla. Pokud se na budovu podíváte zhora, budete mít pocit, že vidíte obrovský skleník. Túto galériu najdete v londýnské části Bromley.

Díky Františkovi Noemu Desenfansovi uvidíte bohatou sbírku obrazů, kterou shromáždili v 90. letech 18. stol. Galéria se dnes může pochlubit sbírkami majitelů ze 17. až 18. století. Nejstarší obraz se volá "Portrét starého muže", který maloval Pier Di Cosim.

V galérii se nachází portrét britských portrétů "British Portraiture", kde se můžete podívat na díla popredných britských umělců od vlády Tudorovců až po 19. storočie. Nejobdivovanější díla v této části jsou Judd Mariagge ze 16. storočia, "Sarah Siddons jako tragická muse" od Reynoldsy a rozkošná Denningova "královna Viktorie, ve věku čtyři".

V ďalšich místnostech uvidíte dílo Thomase Gainsborougha, která vznikla v 18. století. Mezi jeho nejslavnější díla patří portréty, ale hlavně se zaměřil na krajinomaľby.

Najdete tu také podobiznu Samuela Linleya, kterou Gainsborough údajně namaľoval za hodinu. V sále, které se nazývá "vlámský", dominuje dva světové představitele malířského umění, Rubens a Van Dyck. V Dulwich Picture Gallery najdete všechny fáze, které jejich kariéra prošla. Právě v této galerii se nachází také slavná Rembrandtova "Dívka v okne".

Za vstupné do Dulwich Picture Gallery zaplatíte 5 libier, děti a studenti mají vstup zdarma. Galéria je otevřena od úterý do pátku od 10:00 do 17:00 a přes víkend se otevře až od 11:00.

Dulwich Picture Gallery londýn