Tramvaj č. 28

Mnoho míst má své symboly a nemusí jít vždy o historické památky nebo stavby. Občas může být symbolem města i prostředek přepravy. Londýn má své červené autobusy, Benátky gondoly no a pro Lisabon jsou typické starodávné žluté tramvaje.

Nejodvážnější trasu má právě tramvaj č. 28, která je již turistickou atrakcí. Pokud na ni nasednete, budete se cítit jako na horské dráze. Tramvaj se vleče po kopcích nahoru a dolů, úzkými uličkami a občas se může zdát, že nezvládne zatáčku, ale není důvod se bát. Tramvaj zvládá svoji trasu spolehlivě.

Vezme vás na vyhlídkovou jízdu čtvrtěmi Bairro Alto, Baixa a uličkami Alfami. Občas se vám může zatajit dech, když budete těsně míjet domy nebo se řítit strmými zatáčkami. Z cesty její odskakují lidé, psi i auta. Tramvaj si jde svým bláznivým tempem a rozhodně nezpomaluje, pokud se na silnici objeví nějaká překážka.

Celá trasa trvá přibližně 40 minut a pokud jste milovníky horských drah, rozhodně byste ji měli vyzkoušet. Jako bonus vám ukáže všechna zákoutí tohoto krásného města.

Tramvaj č. 28, Lisabon