Historický Hamburg

Přestože Hamburg nepatří k nejvyhledávanějším turistickým centrům, rozhodne se v něm vyplatí zastavit. Město v sobě zajímavě propojuje historii a kulturu s obchodem, či průmyslem.

Původnímu historickému centru města se nepodařilo zcela si zachovat svou prvotní podobu. Mohou za to zejména následky 2. světové války a nová výstavba v šedesátých letech. Významnou památkou je kostel sv. Michala (St. Michaelis). Byl postaven v 17. století, od té doby však musel podstoupit několik rekonstrukcí. Tento protestantský kostel sloužil jako orientační bod pro lodě a návštěvníky města. Kapacitu tvoří 2 500 lidí, proto se stal největším kostelem v Hamburgu. Kostel je známý svou 132 metrovou věží z mosazi, vytvořenou v barokním stylu. Dnes už se dá na její vrchol dostat i výtahem a užít si krásný výhled na město.

Dalším chrámem, který stojí za zmínku je Kostel sv. Nikolai (St. Nikolai Kirche). Je nejstarším kostelem v Hamburgu. Jeho kořeny sahají do jedenáctého století. Historická budova kostela však byla během bombardování 2. světové války téměř zničena. Popraskaly stěny, nevydržela to ani střecha a interiér. Zázrakem bylo, že věž kostela zůstala neporušená. Budovu se snažili po válce znovu opravovat. V současnosti je zčásti zreparovaná.

Město Hamburg skrývá ještě mnoho dalších kostelů. Je však nutné zmínit, že je proslulé také svými historickými mosty. Celkově 2 428 mostů se rozprostírá přes zdejší kanály. A to je více než v Benátkách a Amsterdamu dohromady. Některým částem města tyto dominanty dodávají výjimečné kouzlo.

Velkou část města utvářejí průmyslové zóny a obrovské fabriky. Známá je například fabrika společnosti Airbus, kde se vyrábějí některé typy dopravních letadel.