Pivo a whisky

Možná byste se divili, co má společného whisky a Norimberk. Toto město je plné překvapení. A kromě toho se zapisuje i mezi města, ve kterých se vyrábí kvalitní alkohol.

V Norimberku se nachází nejstarší whisky klub v Německu, který má název Most Venerable Order of the Highland Circle. Ve městě jsou dohromady 3 velké obchody, specializované jen na whisky. Tento nápoj se tu však nejen prodává ale také vyrábí. Proto není divu, že právě z těchto končin pochází nejlepší německá whisky. Stoprocentně ekologická "Ayer's PX 56". Tato whisky dostala i cenu za nejvyšší kvalitu na prestižní soutěži ve Frankfurtu.

Co se týče pivních specialit, má Norimberk rozhodně co nabídnout. Pivovar Tucher již více než tři sta padesát let připravuje zlatavě-červený nápoj. Jde o spodně kvašené pivo, výhradně z ječného sladu.

V roce 1984 vznikl také první německý biopivovar, kde také připravují tento červený mok. A nejvíce v tradiční měděné varně, tak jak to bylo kdysi zvykem. Pivo se zde nechává dozrát v dřevěnění sudech, což už tedy dnes nebývá zvykem.