Španělsko: Barcelona

Najít levné letenky do Barcelony je při troše štěstí jednoduchá záležitost, takže vám nic nemůže bránit v poznávání tohoto krásného města, ve kterém najdete vše, co má správná dovolená, poznávací výlet, mít.

Rezervujte si již nyní nejlevnější letenky do Barcelony.

Barcelona je skutečný skvost a právem je označována jako "katalánsky poklad". Každoročně sem přicházejí turisté z celého světa, aby mohli načerpat místní energii, která zde pulzuje na každém kroku. Oblíbený je zejména prodloužený víkendový pobyt v Barceloně nebo pak klasická letní dovolená na sluncem zalitých plážích. Barcelona však má co nabídnout i mimo sezonu - památky, skvělé jídlo, zábavu, večerní procházky městem.

Letenky do Barcelony

Do Barcelony je nejjednodušší se dostat letecky. Přímé lety nabízí Letiště Vídeň a přiletíte na letiště El Prat, které je vzdáleno asi 13 km od města. Levné letenky do Barcelony nabízí letenky.travel a odlety jsou přímo z letiště v Bratislavě. Zde však přilétáte do městečka Gerona, které je vzdáleno přibližně 100 km od Barcelony. Z letiště Gerona se snadno dostanete do Barcelony linkovým autobusem, který vás dopraví na autobusovou stanici v blízkosti centra. Odtud můžete nasednout na metro nebo autobus a dopravit se do hotelu.

Barcelona pohladí vaše smysly

Atmosféru města mimo jiné vytvářejí jeho samostatnými obyvatelé. Potkáte tu nadaných umělců, mladých, ale i starých těšících se ze života a oslavujících každý den. Už jen procházka uličkami Barcelony, dýchání místního vzduchu a vychutnávání si zdejší atmosféry je fantastickým zážitkem. Vaše mysl bude unášet na proudu svobody a nevázané radosti ze života.

Mietna kuchyň bude určitě skutečným gastronomickým zážitkem pro vaše chuťové pohárky. Typickým španělským jídlem je slavná paella, kterou si můžete vychutnat na množství způsobů, z rýže nebo nudlí, s masem nebo mořskými plody, ochucenou zeleninou nebo šafránem. Oblíbené jsou jídla z masa na jakýkoliv způsob, jako například pikantní klobásky chorizo nebo sušená šunka Jamon Serrano. Jako lehký oběd v některém z místních stánků vám určitě dobře padnou plněné tortilly, typické chlebové placky. Zejména v horkých měsících vás zaručeně zchladí španělská rajčatová polévka - gazpacho podávaná za studena. Ze Španělska k nám přišly i slavné tapas, malé chuťovky, jednohubky, které se servírují na tisíce způsobů. Samotnou kapitolu, ale neméně slavnou, představují španělská vína a typický nápoj na letní horké večery - sangria, populární po celém světě.

Co vidět v Barceloně

Když se řekne Barcelona, většině se hned vybaví Sagrada Família (Chrám Svaté Rodiny), který je nesporně nejznámější památkou města. Toto životní dílo slavného Antonia Gaudího patří mezi největší ozdoby Barcelony. Stavební práce začaly již v roce 1882 a pokračují až dodnes, protože chrám stále není dokončen. Klenby hlavní lodi jsou vysoké až 45 metrů a nejvyšší věž chrámu má více než 170 metrů. Zdobené věže, jejichž Gaudí naprojektoval až 18 symbolizují Pannu Marii, Krista a apoštolů. Obdivuhodné jsou také překrásné stropní obrazce a barevné vitrážové okna, přes které proniká světlo a dodává a dodává chrámu osobité kouzlo.

Přímé lety do Barcelony z letiště Bratislava se společností Ryanair.

Velkým počinem Antonia Gaudího, který daroval Barceloně je secesní dům - Casa Batlló. Dominantní zdobená fasáda, na níž se nacházejí balkony ve tvaru lebek a nevšední komíny na střeše. Budova, která byla původně navržena jako obytný dům pro Gaudího mecenášů je dnes zapsána v seznamu UNESCO.

Dalším specifickým místem s Gaudího rukopisem je Park Güell (Güell park). Původně byl navržen jako luxusní vilová čtvrt pro barcelonské smetánku, dnes je zde park, který je zde rozsáhlý park s architektonickými prvky, které doslova vyrážejí dech. Najdete zde slavný balkon vyskládaný mozaikou z glazovaných keramických střepů nebo skla, barevné domy s fontánou, promenády pokryté sloupy ve tvaru stromů, zvlněné tvary připomínající lávu. Rozkošné jsou dva domky připomínající perníkové chaloupky. Park se nachází na kopci, ale pro turisty jsou zde osazeny eskalátory, kterými se snadno vyjedete nahoru. Odtud máte nádhernou vyhlídku na celou Barcelonu a vidno i chrám Sagrada Família. Do zelené parkové části se dostanete i bez vstupenky, neboť je veřejně přístupná, do Gaudího zdobené části budete potřebovat vstupenku.

Katedrála svatého kříže a svaté Eulálie je dalším obdivuhodným skvostem Barcelony. Je to prostorný halový kostel, který byl dostavěn ve čtrnáctém století a je rozdělen na kaple. Svatá Eulália je patronkou Barcelony a právě jí byla věnována tato katedrála. Její pozůstatky se nacházejí v kryptě katedrály.

Milovníci umění by určitě měli navštívit muzeum nejslavnějšího malíře na světě - Pabla Picassa. Museu Picasso (Picassovo Muzeum) se nachází kousek od přístavu, směrem k parku Cuitadella a nachází se zde více než 4000 uměleckých prací tohoto španělského malíře, včetně jeho kreseb z dětských časů.

Levné letenky Barcelona s odletem přímo z letiště v Bratislavě.

Pro fotbalové nadšence bude zajímavá prohlídka Nou Camp, což je domovský stadion fotbalového klubu FC Barcelona.

Pokud si chcete torch odpočinout od běhání po památkách, navštivte místní pláže v Barceloně a relaxujte při šumu vln Středozemního moře.